Fantastyka.eu

Fantastyka to poważna prawa

Przegląd najciekawszych

Premiera Hobbita

Pani Galadriela i GandalfŚwiatowa premiera Hobbita odbyła się, jakżeby inaczej, w nowej ojczyźnie wszystkich tolkienowskich stworzeń – Nowej Zelandii już 27 listopada. Uroczysta gala, której organizacja kosztowała 900.000$

zgromadziła w Embassy Theater w Wellington oprócz twórców filmu i aktorów wcielających się w główne postacie obu wielkich ekranizacji, także tłum zaproszonych gości.

Czternastego grudnia film zobaczą widzowie większości krajów europejskich. Polacy będą jednak musieli poczekać aż do 28 grudnia L

Po światowej premierze mamy powódź pozytywnych opinii. Z tym większą niecierpliwością czekamy na pierwszą część hobbiciej trylogii: Hobbit: Niezwykła podróż.

Większość z Was czytała Hobbita i musi przyznać, że w porównaniu z Władcą Pierścieni Peter Jackson otrzymał tym razem do ręki tekst znacznie lżejszy – pisany z myślą o młodszym czytelniku. A, jednak wszystko wskazuje na to, że reżyser nakręcił trylogię podobnie monumentalną jak ta, która ilustrowała trzy sążniste tomy opowieści o Pierścieniu Władzy. Pierwotnie dziecięcy charakter opowieści znalazł odbicie w sporej liczbie motywów komediowych, które czynią całość lżej strawną.

Kolejna część: The Hobbit: The Desolation of Smaug  będzie miała swoją europejska premierę  13 grudnia 2013, a ostatnia The Hobbit: There and Back Again  zaledwie 7 miesięcy później  tj. 18 lipca 2014.

Goście

Odwiedza nas 46 gości oraz 0 użytkowników.

Cytat dnia

Jeśli kiedykolwiek zwątpisz - Merriadoku - idź za nosem!

Gandalf